Wzdęcia: jakie są ich przyczyny?

Są problemem bardzo częstym i uciążliwym, mającym ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wzdęcia, pozornie niegroźne, dla wielu osób stają się poważnym problemem. Jakie są najczęstsze przyczyny takich problemów? Jakie czynniki sprawiają, że problemy ze wzdęciami jeszcze mocniej utrudniają nam życie?

Wiadomo, że na wzdęcia w ogromnym stopniu wpływa nasza dieta. Drobne błędy związane z codziennym menu – oto główne przyczyny późniejszych problemów ze wzdęciami. Jakie błędy dietetyczne najmocniej sprzyjają wzdęciom? Wiadomo, że zbyt tłusta dieta jest jedną z głównych przyczyn problemów ze wzdęciami. Dolegliwość ta może się wiązać również z nadmiernym korzystaniem z pikantnych przypraw oraz z takim błędem, jakim jest nadmierne spożywanie tych produktów spożywczych, w których znajduje się bardzo dużo włókien roślinnych. Wśród tych produktów, które nasilają problemy ze wzdęciami, ważne miejsce zajmują rośliny strączkowe oraz produkty zbożowe.
Jeśli chcemy uniknąć problemów ze wzdęciami, musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, co jemy, ale i na to, jak jemy. Jedzenie w pośpiechu, niedokładne gryzienie pokarmów oraz połykanie powietrza podczas jedzenia – oto kolejne przyczyny problemów ze wzdęciami. Warto też pamiętać, że wzdęcia mogą się wiązać ze stresem, zatem opanowanie kilku prostych technik relaksacyjnych może nam skutecznie ułatwić walkę z tą przypadłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *