Odmiany marihuany z najwyższym poziomem THC

Marihuana i THC

Marihuana jest narkotykiem miękkim, a to dlatego, że zawarte w niej psychoaktywne związki chemiczne nie wywołują uzależnienia fizycznego, ale wywołują uzależnienie psychiczne. Polega ono na tym, że samopoczucie, nastrój i chęć do działania regulowane są przez wprowadzany do organizmu i docierający do mózgu czynnik zewnętrzny. Po jakimś czasie, mózg przyzwyczaja się do tej regulacji i bez niej palacz marihuany czuje się źle, ma zły nastrój i niechęć do działania. Innymi słowy, bez używki nie potrafi poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Skutkiem tego – zamiast zastanawiać się nad ich źródłem i rozwiązywać problemy – sięga po coś, co od razu i bez wysiłku poprawi samopoczucie. Na uzależnienie od popularnej trawki najbardziej narażeni są młodzi użytkownicy. Czynnikiem uzależniającym jest psychoaktywny tetrahydrokannabinol THC. Związek ten znajduje się głównie w kwiatach konopi indyjskich, czasami jest też w łodygach i liściach. Wybrane części roślin zbiera się i suszy, a następnie tworzy z nich różnego rodzaju mieszanki przypominające tytoń.

Działanie THC

THC działa na nastrój i reakcje palacza już w trakcie zaciągania się skrętem. Dzieje się tak ponieważ związek ten niezwykle szybko dociera do mózgu razem z krwią dostarczającą tam pożywienie i tlen. THC wywołuje trwający kilka godzin stan nazywany hajem. Stan ten jest bardzo przyjemny, co sprawia, że marihuanę palą miliony ludzi na świecie. Na haju człowiek czuje się lekko, beztrosko. Wesoło, radośnie, bajecznie i zabawowo. Potęgowane są wrażenia pochodzące ze zmysłu wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Odczuwa się euforię, energię i chęć do działania. Wszystko wydaje się bardziej atrakcyjne, łatwiejsze i prostsze.

Odmiany marihuany z najwyższym poziomem THC

Poziom THC jest różny w różnych odmianach konopi. Najwyższa zawartość to mniej więcej 25%. Najpotężniejsza odmiana konopi to Y Griega, zawartość THC wynosi tu ponad 27%. Prawie tak samo potężną odmianą marihuany jest LSD, w której zawartość THC wynosi 25%. Wśród najsilniej działających odmian marihuany jest także Tutankhamon o zawartości THC 22%. Wymienione tu odmiany dają mocny i euforyczny haj. Są odporne na choroby i chłodny klimat. Poza tym dają wydajne i szybkie plony.

Informacje ze strony https://www.taniesianie.pl